MEDIA I SZTUKA – FESTIWAL W DARŁOWIE

Zapraszamy na 5. edycję festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, który potrwa od 9 do 12 lipca 2015 roku. Będą to cztery dni ciekawych spotkań z udziałem czołowych polskich dziennikarzy, znanych reportażystów i pisarzy, uznanych aktorów oraz przedstawicieli życia publicznego. Program tegoroczny to ponad 40 wydarzeń, w których weźmie udział ponad 60 gości.

W czasie festiwalu odbędą  się również konkursy, zabawy, quizy językowe oraz spotkania z pisarzami dla dzieci i młodzieży, prowadzone w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „ojczysty – dodaj do ulubionych” .
Życzymy inspirujących spotkań i gorących dyskusji w letniej, niepowtarzalnej atmosferze Darłowa.

Finał Powiatowego Przeglądu Amatorskiego Ruchu Artystycznego

Dnia 17 czerwca 2015 roku na deskach sławieńskiego amfiteatru zaprezentowali się finaliści powiatowych przeglądów Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Wysoki poziom wszystkich prezentujących się młodych artystów świadczy o tym, że w naszym powiecie nie brakuje utalentowanej młodzieży.
Uczestnikom pamiątkowe dyplomy wręczył Sebastian Dereń Sekretarz Powiatu Sławieńskiego.

Lista laureatów i wyróżnionych uczestników Amatorskiego Ruchu Artystycznego:

Mały Konkurs Recytatorski:

Eryk Bednarczyk - SP nr 1Sławno  
Oliwia Hennig - SP nr 1 Sławno
Zuzanna Szewczyk - Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie

Wyróżnienia otrzymali:
Karolina Berlińska - Gimnazjum w Sławsku
Aleksandra Nowicka - Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie
Natalia Mikulska - Szkoła Podstawowa w Sławsku

60. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski
W kategorii dorosły - Piotr Rogalski - Sławno

Przegląd Zespołów Teatralnych
Teatr „Czarny kot” - Szkoła |Podstawowa w Żukowie – spektakl „Kopciuszek inaczej”
Teatr ruchu „Awizo” - Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie – spektakl „Między dobrem a złem”
Teatr „TeaArt” - Sławieński Dom Kultury – spektakl „Nic nie jest tak, jak wydaje się, ze jest”

Wyróżnienie otrzymał:
Zespół Teatralny „Sala 23” - Gimnazjum w Sławsku – spektakl „Tam gdzie spadają Anioły”

Przegląd Piosenki Dziecięcej
Nela Mariak -SP nr 1 w Sławnie – za utwór „Śpiewam i tańczę”
Patrycja Pawłowska - Świetlica Środowiskowa przy SP Staniewice – za utwór „Koncert na dwa świerszcze”
Weronika Szostakiewicz - SP w Warszkowie – za utwór „Jeśli tylko chcesz”
Kinga Stachowiak - SP w Warszkowie – za utwór „Piosenka uwerturowa”

Wyróżnienie otrzymali:
Oliwia Hennig - Szkoła Podstawowa nr 1
Duet „Ju – Os”Julia Światka - Szkoła Podstawowa we Wrześnicy
Zespół wokalny „Kornelki” - Szkoła Podstawowa nr 1     

Przegląd Solistów i Zespołów Estradowych
Zespół „Metamorfoza” - Zespół Szkół Społecznych w Korlinie – za utwór „Psalm stojących w kolejce”
Marta Wojciechowska - Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie – za utwór „Byłam różą”

Przegląd Twórczości Zespołów Plastycznych „Moja wymarzona podróż”

Kategoria 6-9 lat
Karolina Laskowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sławnie
Maja Kinczel - Sławieński Dom Kultury w kategorii 6 – 9 lat                             
Anna Pakos - Świetlica Środowiskowa w Pieszczu

Kategoria 10 – 12 lat
Anna Paczkowska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sławnie
Adrianna Piorunowska - Zespół Szkół w Postominie
Maria Bonisławska - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sławnie
Kategoria 13 – 15 lat
Agnieszka Kitowska - Sławieński Dom Kultury
Klaudia Majrowska - Świetlica Środowiskowa w Pieszczu

Przegląd Zespołów Tanecznych
Zespół Tańca „Mały Dyg” - Zespół Szkół  w Postominie
Zespół Tańca „Dyg” - Zespół Szkół w Postominie
Zespół Break Dance - Sławieński Dom Kultury

Wyróżnienie otrzymali:
Zespół „Gracja” - Szkoła Podstawowa nr 1


Wszystkim serdecznie gratulujemy.

KONKURS „LAURY STAROSTY SŁAWIEŃSKIEGO”

Informujemy, że rozpoczęliśmy nabór wniosków do konkursu „Laury Starosty Sławieńskiego”. Na podstawie Zarządzenia Nr 22/15 Starosty Sławieńskiego z dnia 10 kwietnia 2015 roku zgłoszenia mogą być dokonywane w następujących kategoriach:

  1.     Pracodawca Roku.
  2.     Inwestor Roku.
  3.     Ambasador Powiatu Sławieńskiego.
  4.     Inicjatywa Roku (klub, stowarzyszenie, fundacja)
  5.     Wydarzenie kulturalne.

By zwiększyć dostępność do konkursu wprowadzone zostały w jego regulaminie znaczące zmiany. Nowy regulamin umożliwia dokonywania zgłoszeń także organizacjom pozarządowym oraz grupom nieformalnym. Po opublikowaniu listy nominowanych w Konkursie, w serwisie internetowym Starostwa Powiatowego w Sławnie, uruchomione zostanie głosowanie internetowe. Zdobywca największej ilości głosów otrzyma wyróżnienie, „Laura Publiczności”

Wnioski należy składać osobiście w Starostwie Powiatowym w Sławnie – Biuro Obsługi Interesanta lub drogą pocztową do dnia 15 maja 2015 r. do godz.15.00 (liczy się data dostarczenia do starostwa Powiatowego w Sławnie). Podsumowanie oraz gala finałowa konkursu odbędzie się w miesiącu czerwcu. Zapraszamy do składania wniosków.

LAURY STAROSTY SŁAWIEŃSKIEGO ROZDANE!

W ubiegły piątek Starostwa Sławieński Wojciech Wiśniowski podczas gali finałowej wręczył wyróżnienia konkursu „Laury Starosty Sławieńskiego” Spośród trzydziestu pięciu nominowanych zwycięzców, otrzymujących statuetkę. W każdej z kategorii przyznano także wyróżnienia.

W kategorii „Kultura” zwyciężyła Pracownia Sztuk Pięknych GAMMA z Postomina, a wyróżnienie otrzymał Jan Bogusław Rapkiewicz. W kategorii „Zawsze Pomocny Ludziom” zdobywcą Laura został Kazimierz Kuligowskiz Darłowa, a wyróżnionym Lechosław Szach z Warszkowa. W kategorii „Przedsiębiorczość” zwycięzcą okazał się Grzegorz Sendecki, właściciel Zakładu Przetwórstwa Mięsnego z Bobrowiczek, natomiast wyróżniona to Agata Ludwikowska i jej Szkoła Tańca „Magnetica” ze Sławna. Jako najlepszą inwestycję uznano Zakład Przetwórstwa Rybnego „Darpol”w Barzowicach, wyróżniono natomiast Szkołę Podstawową nr 3 w Darłowie za komputeryzację i wyposażenie w urządzenia multimedialne. W kategorii „Sport” zwyciężyła Edyta Szczygielska ze Sławna z Maratonem Fitness, a wyróżnienie przypadło Klubowi Sportowemu Arkadia Malechowo. Zwycięzcą w kategorii „Turystyka” została Gmina Postomino z Przystanią Kajakową w Pieńkówku,a wyróżniony w tej kategorii to Paweł Breszka za profil na facebooku Moje Darłówko.

Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski przyznał też „Laura Specjalnego”, którego otrzymała Gmina Malechowo za Mieszkania Socjalne w Laskach. Dwa specjalne wyróżnienia trafiły zaś do zespołów „Świadomość” i „Zgagafari”. Nowością w tegorocznej edycji konkursu była możliwość przyznania poprzez głosowanie internetowe „Laura Społeczności Powiatu Sławieńskiego” i tu zwycięzcą okazał się Marcin Pęcherz z Darłowa zdobywając prawie 800 głosów.

Wszystkim nominowanym i zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!

Powiat Sławieński w Warszawie

Powiat Sławieński przy współudziale Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w dniach 28-30 listopada promował atrakcje regionu na targach TT Warsaw w Warszawie, która jest jedną z najbardziej prestiżowych imprez wystawienniczych w kraju. Warszawiaków do odwiedzenia najpiękniejszej części polskiego wybrzeża namawiali również uczniowie z Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Stoisko promujące nasz powiat w Warszawie odwiedziła Elżbieta Wyrwicz – Wicedyrektor Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki. To wspaniała okazja do rozmów o kierunkach rozwoju turystyki naszego regionu. Pani Dyrektor bardzo dobrze postrzega zmiany jakie następują w regionie oraz wysoko ocenia dotychczasową pracę na rzecz promocji nadmorskiego powiatu, jakim jest Powiat Sławieński. Wielu potencjalnych turystów odwiedziło stoisko, a promocja i przeprowadzone rozmowy zachęcające do wypoczynku na naszym terenie powinny w niedalekiej przyszłości przyczynić się do zwiększenia ruchu turystycznego w Powiecie Sławieńskim.

Spotkanie w Oddziale Rejonowym Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Darłowie

Dnia 21 listopada 2013r. w świetlicy Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Darłowie odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego, Burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza oraz podopiecznych związku. Starosta w swoich słowach podkreślił jak ważnym miejscem spotkań, warsztatów i zajęć międzypokoleniowych mieszkańców Darłowa stała się świetlica. Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły podstawowej nr 3 w Darłowie.