Spotkanie z laureatami I edycji Konkursu Plastycznego pod nazwą „Powiat Sławieński-mój punkt widzenia"

W dniu 26 kwietnia 2013 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie Starosta Sławieński – Wojciech Wiśniowski spotkał się z laureatami I edycji Konkursu Plastycznego pod nazwą „Powiat Sławieński- mój punkt widzenia”.
Celem konkursu było przedstawienie oczami dzieci i młodzieży walorów turystycznych, historycznych i kulturowych naszej małej ojczyzny, poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego regionu, budowanie tożsamości lokalnej. Konkurs cieszył się dużą popularnością o czym świadczy liczba prac zgłoszonych- ponad 300.
Po uroczystym wręczeniu nagród finalistą , plastycy członkowie jury wypowiedzieli się o technikach plastycznych stosowanych przez uczestników oraz poziomie konkursu.
Najlepsze prace zostały wyeksponowane w Starostwie Powiatowym w Sławnie.

Powiat Sławieński na Otwarciu Sezonu Turystycznego w Toruniu

Już po raz drugi Powiat Sławieński promowany był podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego w Toruniu. Na rynku Nowomiejskim w samym sercu toruńskiej starówki odwiedzający nasze stoisko mogli uzyskać wszelkich informacji dotyczących Powiatu Sławieńskiego, bogactwa atrakcji czekających na turystę czy rozwiniętej bazie noclegowej znajdującej się na terenie Powiatu. Piękna pogoda sprawiła, że impreza cieszyła się wysoką frekwencją, a zaprezentowany przy współudziale Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej potencjał turystyczny naszego Powiatu jak zawsze wzbudzał ogromne zainteresowanie.

 

Nadmorski Powiat na Polach Mokotowskich.

   28 kwietnia 2013 roku Warszawa po raz kolejny gościła Powiat Sławieński z okazji Dnia Ziemi.
Ta cykliczna impreza o charakterze ekologicznym w tym roku poruszała tematykę elektroodpadów. Na Polach Mokotowskich, Powiat Sławieński wraz ze współwystawcą - Darłowską Lokalną Organizacją Turystyczną zaprezentował walory turystyczne jak i ekologiczne, a szereg konkursów na temat naszego powiatu uatrakcyjnił całość prezentacji. Podczas imprezy odbyła się debata poświęcona ekologii, której również byliśmy uczestnikami. Nasze stoisko podobnie jak w zeszłym roku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, a rozpoznający nas uczestnicy festynu świadczą o atrakcyjności i popularności naszego powiatu w stolicy.

Powiat Sławieński na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO w Warszawie.

W dniach 19-21 kwietnia 2013 odbyły się Targi Turystyki i Wypoczynku „Lato” w Warszawie. Indywidualne stoisko promocyjne z bogatą ofertą turystyczną miał Powiat Sławieński. Do wzięcia udziału w targach poprzez przekazanie materiałów reklamowych zaproszeni zostali przedsiębiorcy branży turystycznej Powiatu Sławieńskiego oraz jednostki samorządowe. Partnerem prezentacji powiatu była Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna. Stoisko Powiatu Sławieńskiego usytuowane zostało obok wejścia na targi co sprawiło, że cieszyło się ono wielkim zainteresowaniem. Stałym elementem wystroju stoiska promocyjnego był samochód hummer z kolekcji Mariana Laskowskiego. W sobotę na stoisku występował zespół ludowy „Pieńkowianie”, który skutecznie zachęcał mieszkańców Warszawy do odwiedzenia naszego stoiska, a w konsekwencji Powiatu Sławieńskiego. W niedzielę zaś, w wyniku współpracy z mediami turystycznymi, promocje naszego powiatu uświetnił pokaz capoeiry – sztuki walki wyrażony tańcem, co spotkało się z olbrzymim zainteresowaniem.

Już w najbliższy weekend walory Powiatu Sławieńskiego prezentowane będą na Polu Mokotowskim w Warszawie w ramach Święta Ziemi. Zorganizowane zostaną min. konkursy wiedzy o Powiecie Sławieńskim w kontekście ekologii oraz czystego środowiska i jako taki zaprezentowany zostanie on podczas tego święta.

 

XI MISTRZOSTW POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO W WARCABACH 100-POLOWYCH

W dniu 17 kwietnia 2013 r. w świetlicy środowiskowej w Jeżyczkach odbyły się XI Mistrzostwa Powiatu Sławieńskiego w warcabach 100-polowych. Na zawodników czekały puchary, medale oraz dyplomy, które wręczyli Pan Starosta Wojciech Wiśniowski, Pan Radosław Głażewski – Z-ca Wójta Gminy Darłowo oraz Pani Krystyna Jacewicz – Dyrektor Społecznego ZS w Jeżyczkach. Brało w nich udział 86 zawodników, którzy reprezentowali kilka kategorii wiekowych.

Zawodnicy rozgrywali rundy w systemie szwajcarskim.

Czytaj więcej: XI MISTRZOSTW POWIATU SŁAWIEŃSKIEGO  W WARCABACH 100-POLOWYCH

Otwarcie Centrum Informacji Turystycznej w Darłowie.

         Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski dokonał oficjalnego otwarcia Centrum Informacji Turystycznej w Darłowie. To już kolejne po sławieńskim  centrum, które zostało uruchomione w ostatnim czasie. Wspólnie ze Starostą symboliczną wstęgę przeciął Arkadiusz Klimowicz, Burmistrz Darłowa. W uroczystości wzięli udział przedsiębiorcy branży turystycznej, włodarze gmin z terenu Powiatu Sławieńskiego oraz przedstawiciele mediów.

          Starosta Wojciech Wiśniowski sprawuje jednocześnie funkcję Przewodniczącego Rady Programowej Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Dorzeczu Wieprzy,
Grabowej i Unieści, która będzie zarządzała nowym centrum IT.