Konkurs Wiedzy o Kosmosie w SP nr 3 w Darłowie

Dzisiaj , pod patronatem Starosty Sławieńskiego - Wojciecha Wiśniowskiego i przy udziale wicestarosty Andrzeja Protasewicza, odbył się turniej wiedzy o wszechświecie. Na pytania o słynnych astronomach, gwiazdach, planetach, planetoidach, kometach i innych zjawiskach w kosmosie odpowiadały drużyny z 10 szkół powiatu slawieńskiego. Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej z Kopnicy. drugie miejsce zajęła drużyna ze SP nr 3 w Darłowie a trzecie miejsce Szkoła Społeczna STO z Darłówka. Oprócz głównych nagród każdy z uczesników otrzymał upominki w podziękowaniu za udział w turnieju.

 

Debiut Powiatu Sławieńskiego na Targach Turystyki w Opolu.

Już po raz trzynasty Opole było gospodarzem Międzynarodowych Targów Turystyki „W Stronę Słońca”. Debiutujący w tegorocznych targach Powiat Sławieński został bardzo ciepło przywitany zarówno przez piękną słoneczną pogodę, jak i tłumnie odwiedzających opolski rynek mieszkańców tego miasta oraz turystów z Polski i zagranicy. Nasi pracownicy przez trzy dni zachęcali zwiedzających nasze stoisko do wybrania właśnie Powiatu Sławieńskiego jako miejsca na spędzenie urlopu. Udzielone informacje okazały się przydatne do uczestnictwa w zorganizowanym przez nas konkursie wiedzy o Nadmorskim Powiecie. Nagrodami głównymi były dwa vouchery na pobyt w hotelu Lidia Spa & Wellness w Darłówku oraz jeden voucher na pobyt w Król Plaza Jarosławiec. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w niedzielne popołudnie na głównej scenie wzbudzając przy tym wiele pozytywnych emocji. Prezentacja Powiatu Sławieńskiego przygotowana była wspólnie z Darłowską Lokalną Organizacją Turystyczną. 3 dniowe Targi pokazały, że Opole jest cennym miejscem do pozyskania nowych turystów chcących spędzić swój urlop na terenie naszego Powiatu.

 

XVII Bieg Święców

Dnia 18 maja 2013r. rozpoczął się XVII Bieg Święców w Sławnie który inaugurował obchody Dnia Sławna. Imprezę rozpoczął pan wicestarosta Andrzej Protasewicz życząc uczestnikom szczęścia. Niemożna nie wspomnieć o innych atrakcjach takich jak dmuchane zamki czy trampoliny, które cieszyły się sporym zainteresowaniem najmłodszych uczestników.

 

 

Czytaj więcej: XVII Bieg Święców

Twoja wiedza i czujka czadu w domu

W dniu 10 maja 2013 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sławnie Wicestarosta Pan Andrzej Protasewicz spotkał sie z laureatami powiatowych eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego 2012/2013 dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem: "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu". Do konkursu zgłoszonych zostało 86 prac. Nagrodzonych zostało 15 prac w trzech kategoriach :


I grupa – szkoła podstawowa klasy I-III:
1. Marianna Breszka– Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie,
2. Natalia Krajewska – Szkoła Podstawowa we Wrześnicy,
3. Bartosz Róg -  Szkoła Podstawowa w Pieszczu,
4. Gabriela Bukowska - Szkoła Podstawowa w Pieszczu,
5. Maria Bonisławska - Szkoła Podstawowa we Wrześnicy.
II grupa – szkoła podstawowa klasy IV-VI:
1. Weronika Drzewucka– Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie,
2. Inez Grykień -Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie,
3. Wiktor Żmuda - Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie,
4. Natalia Smolińska - Szkoła Podstawowa nr 3 w Darłowie,
5. Justyna Lachowicz -Szkoła Podstawowa w Bobrowicach.
III grupa – uczniowie i wychowankowie świetlic, ośrodków terapii zajęciowej i ośrodków szkolno-wychowawczych:
1. Julia Dankowska – Centrum Kultury i Sportu w Postominie,
2. Adrianna Piorunowska - Centrum Kultury i Sportu w Postominie,
3. Paulina Rychel - Centrum Kultury i Sportu w Postominie,
4. Patrycja Brzezińska - Centrum Kultury i Sportu w Postominie,
5. Milena Szejna - Centrum Kultury i Sportu w Postominie.


    Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy.

Dzień Strażaka 2013r.

Dnia 9 maja 2013r. o godzinie 12:00 na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie odbyły się powiatowe obchody "Dnia Strażaka 2013r.". W uroczystości uczestniczył Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski. Podczas uroczystości wyróżniającym się strażakom, pełniącym służbę w KP PSP w Sławnie zostały wręczone odznaczenia i medale resortowe oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Po zakończeniu uroczystej zbiórki delegacja strażaków złożyła symboliczną wiązankę kwiatów ku pamięci osób które odeszły z szeregów.