I Otwarte Mistrzostwa Polski Młodych Barmanów w Darłowie

Pod patronatem honorowym Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego w Darłowie w hotelu „JAN”odbyły się pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski Młodych Barmanów. Młodzi adepci sztuki barmańskiej przybyli z różnych zakątków kraju. Podczas rywalizacji tworzyli drinki bezalkoholowe, które oceniane były przez czteroosobową komisję, w której skład wchodził również Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski. Sztuka barmańska stanowi bardzo ważny element rozwoju turystyki naszego Powiatu, co dodatkowo potwierdza fakt organizacji imprezy tej rangi na jego terenie.

Berlińskie Dni Powiatu Sławieńskiego

W dniach 1 – 2 czerwca 2013 roku Powiat Sławieński prezentowany był w Berlinie podczas corocznych obchodów Berlińskich Narodowych Dni Zabaw. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Nasze stoisko oferowało niemieckojęzyczne informatory i materiały dotyczące naszego Powiatu, a na najmłodszych czekały liczne konkursy i atrakcje takie jak tworzenie filcowych maskotek, malowanie itp. Dwudniowa impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Turyści z Niemiec stanowią znaczną część odwiedzających Powiat Sławieński co pokazuje, że warto promować nasz region za zachodnią granicą.

 

Remont boiska przy Zespole Szkół w Sławnie

W dniu 27 maja 2013 Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski przekazał oficjalnie plac budowy pod remont boiska przy Zespole Szkół w Sławnie im. J. H. Dąbrowskiego.Zakończenie inwestycji planowane jest na 1 września 2013 r.

Odsłonięcie Krzyża

W dniu 25 maja 2013 r. odbyła się konsekracja Kościoła pod wezwaniem św. Józefa w Domasławicach. został odsłonięty przez Starostę Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego krzyż Nieznanego Rosyjskiego Żołnierza, podczas tej uroczystości gościli również nauczyciele i uczniowie Koledżu Morskiego z Kaliningradu i Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Mszę poprzedzającą odsłonięcie celebrował biskup Krzysztof Zadarko.

Europejski Festyn „Dzieci Dzieciom”

W dniu 26 maja 2013 r. w Domu Dziecka w Darłowie pod patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego odbył się Europejski Festyn „Dzieci Dzieciom”. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników ale nie tylko ponieważ w Loterii Fantowej brali udział również dorośli. Zorganizowano pokazy ratownictwa medycznego i straży pożarnej sprawiły, że uczestnicy festynu nie mogli narzekać na nudę. W festynie udział wzięła znana aktorka Anita Sokołowska wcielająca się między innymi w roli Leny Latoszek w serialu „Na dobre i na złe”.

Dąb przyjaźni

25 maja 2013r. podczas uroczystego spotkania w Zespole Szkół Morskich w Darłowie odbyło się uroczyste spotkanie z uczniami z Kaliningradu. Wziął w nim udział Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski. Podczas tego spotkania zostało posadzony „Dąb przyjaźni” pomiędzy uczniami Szkół Morskich w Darłowie i Kaliningradzie.

Jarmark Wielu Kultur

Dnia 25 maja 2013r. w Sławnie na Placu Kardynała Wyszyńskiego. Odbył się festyn z okazji 20-lecia spółek miejskich, w ramach Dni Sławna. Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski wraz z Burmistrzami Miasta Sławna Krzysztofem Frankensteinem i Miasta Darłowa Arkadiuszem Klimowiczem otworzyli festyn witając przybyłych gości i zapraszając do wspólnej zabawy. Starostwo Powiatowe w Sławnie miało tam swoje stoisko wspólnie z Darłowską Lokalną Organizacją Turystyczną oraz otwartym Gimnazjum Dwujęzycznym przy Zespole Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie.

Laury Starosty Sławieńskiego

Dnia 23 maja 2013 roku miało miejsce zebranie Komisji Konkursowej Konkursu „Laury Starosty Sławieńskiego”. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Sławnie. Organ doradczy powołany przez Starostę Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego w składzie Magdalena Burduk, Dorota Kuriata, Jan Sroka, Łukasz Skowroński oraz Tadeusz Buczkowski, dokonał oceny merytorycznej kandydatur w poszczególnych kategoriach. Po zakończonym zebraniu wyniki zostały przekazane Staroście, który dokona ostatecznej decyzji o przyznaniu Laurów. Gala finałowa odbędzie się 7 czerwca 2013 roku na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.