XXIII Międzynarodowy Biegu Po Plaży

W ubiegłą niedzielę 7lipca w Jarosławcu odbył się cykl imprez sportowych pod wspólną nazwą- XXIII Międzynarodowego Biegu Po Plaży. Impreza z roku na rok gromadzi coraz większe zainteresowanie, co przekłada się na wzrost frekwencji zarówno biegaczy, jak i dopingujących. Biegi odbywają się w różnych kategoriach- kobiet, mężczyzn, grupowych itd. W biegu samorządowców wziął udział Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, który był gościem honorowym imprezy. W programie przewidziano liczne atrakcje, które gromadziły uczestników do późnych godzin nocnych.

Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych

W dniach od 1 do 7 lipca w Darłówku Zachodnim odbył się największy w Polsce Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Oficjalną część Zlotu rozpoczął 5 lipca Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, który objął imprezę po raz kolejny patronatem honorowym. Podczas Zlotu odbywały się koncerty, pokazy militarne i lotnicze oraz można było nabyć różne zabytkowe pamiątki. Impreza zgromadziła wielu uczestników z całego świata oraz turystów, którzy ze względu na urozmaicony program odwiedzali Zlot codziennie.

„Siłowo – kulturystyczne zawody sportowe”

Dnia 22 czerwca 2013 roku w Centrum Sportowym HERKULES z okazji drugiej rocznicy istnienia CENTRUM, odbyły się Kulturystyczne Zawody Sportowe o puchar Starosty Sławieńskiego.

Oprócz rywalizacji można było skorzystać bezpłatnie ze wszystkich zajęć jakie są prowadzone w Centrum. Poniżej prezentujemy wyniki końcowe rywalizacji.

 

VIII Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn OSP z terenu Powiatu Sławieńskiego

22 czerwca 2013 roku w Starym Jarosławiu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze drużyn OSP z terenu Powiatu Sławieńskiego pod Patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego, który jest jednocześnie Prezesem Zarządu Powiatowego OSP w Sławnie. W zmaganiach uczestniczyło 21 drużyn strażackich. Zawody podzielone były na trzy kategorie wiekowe w grupie żeńskiej oraz trzy w grupie męskiej. Turniej miał na celu sprawdzenie sprawności fizycznej jego uczestników oraz umiejętność współpracy drużyn, co jest niezwykle ważne podczas prawdziwych akcji gaśniczych. Zawody Powiatowe zostały wsparte przez wójtów Janusza Bojkowskiego, Ryszarda Stachowiaka, Franciszka Kupracza oraz Jana Szlufika.

 

Sukces drugiej edycji Regionalbusa

       15 czerwca 2013 roku odbyła się druga edycja Regionalbusa, wycieczki po Powiecie Sławieńskim pod Patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże, co przełożyło się na wysoką frekwencję. Punktualnie o godzinie 8.00 z Darłowa oraz ze Sławna wyruszyły dwa autokary ze stuosobową grupą wycieczkowiczów w trasę pełną atrakcji. Uczestnicy odwiedzili nowo powstały park rozrywki „LEONARDIA – Magiczny Ogród” w Krupach, gospodarstwo edukacyjne „W LABIRYNTACH” w Paprotach, Wicie (środek polskiego wybrzeża) oraz mini ZOO, Jarosławiec, muzeum w Starym Jarosławiu, megality w Borkowie, gospodarstwo rybackie w Zielenicy, muzeum pojazdów militarnych w Malechowie. Mieszkańcy Sławna zwiedzili Darłowo, natomiast grupa darłowska miała okazję lepiej poznać stolicę Powiatu Sławieńskiego, by ostatecznie spotkać się w Zielonej Szkole w Pomiłowie, gdzie przy wspólnym ognisku zakończono wycieczkę. Dodatkowym atutem była słoneczna pogoda, co przyczyniło się do wzrostu zadowolenia z udanej imprezy.
    Informujemy, że od 1 lipca rozpoczynają się zapisy na kolejną edycję Regionalbusa, która odbędzie się w miesiącu wrześniu.

 

Laury Starosty Sławieńskiego wręczone.

Dnia 7 czerwca 2013 roku na Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski podczas gali finałowej konkursu "Laury Starosty Sławieńskiego" wręczył statuetki i wyróżnienia.

W kategorii Kultura wyróżnienie otrzymał Jan Schwarzlose, natomiast Laur trafił do Zespołu Wokalnego "Wrześniczanki".

W kategorii Inwestycje wyróżnienie przyznano Spółdzielni Mieszkaniowej "Wybrzeże" w Sławnie za nowo wybudowany budynek mieszkalny przy ul. Kościuszki 7 w Sławnie. Nagrodzony Laurem został Oddział Rejonowy Polskiego Związku Rencistów i Inwalidów w Darłowie za adaptację świetlicy przy udziale niewielkich środków.

W kategorii Sport wyróżnienie otrzymała Katarzyna Kirschenstein, a Laur trafił do Tadeusza Chylewskiego.

Wyróżnione w kategorii Turystyka zostało Gospodarstwo Agroturystyczne Ireny Podpirko, zwycięzcą w tej kategorii został Klub Morsów "Wiking" z Postomina.

W kategorii Przedsiębiorczość wyróżnienie otrzymała Fabryka Przetworów Rybnych "Mieszko" Sp. z o. o., Laurem uhonorowano "Społem" Powszechną Spółdzielnię Spożywców w Sławnie.

W kategorii Zawsze Pomocny Ludziom wyróżnione zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Warszkowa, statuetka Laura przyznana została Kołu Terenowemu nr. 238 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Darłowie.

Ponadto Starosta wręczył specjalne wyróżnienie oraz statuetkę, nagrodzony wyróżnieniem został Piotr Ebel - prezes Koła PZW nr. 12 "Łosoś" w Darłowie, a Laur specjalny trafił do gminy Postomino za "Rozbudowę gimnazjum w Postominie wraz z zakupem wyposażenia".