Dożynki Gminne w Sławsku

15 września 2013 roku w Sławsku odbyły się dożynki w Gminie Sławno, których organizatorem był Wójt Ryszard Stachowiak i Sołetctwo Sławsko. W dożynkach uczestniczyli mieszkańcy Gminy Sławno i wielu gości spoza gminy. Dożynkowe spotkanie mimo deszczowej aury było okazją do prezentacji gmin powiatu sławieńskiego, miejscowych specjałów i tradycyjnych potraw.

RegionalBus 2013 edycja wrześniowa.

W ubiegłą sobotę (7 września) odbyła się 3 edycja wycieczki po okolicach Powiatu Sławieńskiego- RegionalBus. Pomysłodawcą oraz organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Starostwo Powiatowe w Sławnie. W wyjeździe uczestniczyło ponad 100 osób- mieszkańców Powiatu Sławieńskiego. Jedna grupa wyruszyła ze Sławna, druga natomiast z Darłowa. W przedsięwzięciu uczestniczył Starosta Wojciech Wiśniowski, który powitał uczestników, oraz na zakończenie wręczył pamiątkowe dyplomy. Impreza szybko zyskała popularność oraz za każdym razem cieszy się niesamowitym zainteresowaniem mieszkańców. W przyszłym roku ruszą kolejne dwie edycje RegionalBusa- w czerwcu (edycja letnia) oraz we wrześniu (edycja jesienna).

Nowa jakość w Zespole Szkół im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie

W dniu 2.09.2013 roku w Zespole Szkól im. J.H. Dąbrowskiego w Sławnie odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2013/2014. W uroczystości udział wziął Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski, który powitał również uczniów klas pierwszych nowo otwartego Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 w Sławnie. Po inauguracji roku szkolnego Starosta Sławieński dokonał uroczystego otwarcia nowo wyremontowanego boiska przy Zespole szkół im. J. H. Dąbrowskiego. Inwestycja obejmowała drenaż, oświetlenie i ogrodzenie. Boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej posiada kosze do koszykówki, słupki do siatkówki, oraz bramki do piłki ręcznej.

Inwestycja na którą przeznaczono środki budżetu Powiatu Sławieńskiego w wysokości 431 458zł podniesie atrakcyjność, ofertę i konkurencyjność Zespołu Szkół im. J. H. Dąbrowskiego w Sławnie oraz umożliwi młodzieży tam uczęszczającej do uprawiania sportu w komfortowych warunkach.

Wizyta ambasadora USA

W dniu 9 sierpnia 2013 r. Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski gościł w Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie ambasadora Stanów Zjednoczonych Stephena Mulla. Starosta zaprezentował swojemu gościowi Powiat Sławieński oraz pokazał jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów historycznych, darłowski zamek. Tematem rozmów był także rozwój farm wiatrowych na terenie powiatu. Ambasador wraz z Starostą zwiedził jedną z nich, z bliska przyglądając się funkcjonowaniu turbin. Na koniec Starosta Wojciech Wiśniowski wręczył swojemu gościowi srebrny pamiątkowy medal, zaś ten wpisał się do pamiątkowej księgi wyłożonej na zamku. Ambasador Mull podejmowany był także w darłowskim ratuszu gdzie z rąk burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza otrzymał medal wydany z okazji siedemsetlecia miasta oraz statek wykonany z ości rybich. Wizyta ambasadora USA to ważne dla Powiatu Sławieńskiego wydarzenie w sensie symbolicznym jak także gospodarczym ponieważ gość mógł poznać olbrzymi potencjał naszego regionu.

 

 

II edycja „Debaty Media, a Turystyka” zakończona ogromnym sukcesem.

W dniach 12–14 lipca 2013 roku już po raz drugi w Darłowie odbyła się „Debata Media, a Turystyka”. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego. przy współudziale Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. W debacie wzięli udział m. in. Elżbieta Wyrwicz z–ca Dyrektora Departamentu Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jacek Janowski z–ca Dyrektora Departamentu Współpracy Regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej, Waldemar Miśko prezes Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Zdzisław Pawlicki dyrektor Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz dr Wacław Idziak prekursor wsi tematycznych, a także przedstawiciele mediów ogólnopolskich, lokalnych, branżowych. Debata dotyczyła wpływu oraz roli jaką odgrywają w dzisiejszych czasach media na turystykę. Spotkanie przyczyniło się do powstania wielu ważnych wniosków, których uwzględnienie sprawi, że w przyszłości turystyka w Polsce będzie rozwijać się prężniej niż do tej pory. Opiekę naukową nad przedsięwzięciem sprawowali dr Tomasz Studzieniecki oraz dr Katarzyna Mysiak z Akademii Morskiej w Gdyni.

Sukcesem Debaty jest fakt, że przyszłoroczna impreza zmieni rangę na ogólnopolską z zaangażowaniem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

 

Tadeusz Diak wicemistrzem Świata

5-7 lipca 2013 w miejscowości Tata na Węgrzech odbyły się X Mistrzostwa Świata Weteranów w Rzutach. Polskę reprezentował Tadeusz Diak ze Sławna. W konkurencjach rywalizowało około 150 zawodników z różnych krajów. Reprezentant Powiatu Sławieńskiego wywalczył dwa medale, w konkurencji rzut granatem z wynikiem 55,05 metrów zdobył brązowy medal, natomiast w speeroramie (rzuty trzema kulami o wadze: 1,5kg, 2kg, 2,5 kg) uzyskał 74,10 m, co dało mu drugie miejsce i wicemistrzostwo świata.

Tadeusz Diak dziękuje za umożliwienie wyjazdu i wsparcie Starostwu Powiatowemu w Sławnie.