Media a turystyka

W dniu 13 lipca o godzinie 17.00 w hotelu Lidia w Darłowie – Darłówku  organizujemy debatę pn. „Media a turystyka”. Trzon główny debaty stanowili będą  dziennikarze branży turystycznej przy współudziale przedstawicieli świata nauki  oraz Ministerstwa Sporu i Turystyki. Dyskusję poprowadzi dr Katarzyna Mysiak z  Akademii Morskiej w Gdyni.

Z uwagi na wagę tematykę spotkania bardzo serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane tematem.

Organizatorem debaty jest Starostwo Powiatowe w Sławnie. Projekt współfinansowany przez PO RYBY za pośrednictwem DLGR.

Serdecznie zapraszamy!

XXII Międzynarodowy Bieg po Plaży

Już po raz 17 w dniu 8 lipca 2012 r. zorganizowany zostanie Ogólnopolski BiegSamorządowy „Bursztyn Jarosławca” w uroczej, nadmorskiej miejscowości Jarosławiec. Bieg poprzedzony będzie 22 edycją Ogólnopolskich Biegów Młodzieżowych „Powitanie Lata 2012” na dystansach 500, 1000 i 2000 m. Z kolei po biegu samorządowym odbędzie się XXII Międzynarodowy Bieg po Plaży „Jarosławiec 2012”. Sportowa rywalizacja i goście honorowi podnoszą prestiż jarosławieckiej imprezy. W ostatniej jego edycji pobiegł m.in. znany aktor – Zbigniew  Buczkowski, Senator RP - Piotr Zientarski, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Jan Krawczuk. W bieżącym roku udział w przedsięwzięciu potwierdził gen. Roman Polko, spodziewamy się też przybycia olimpijczyka – Mariana Sypniewskiego. Na linii startu nie zabraknie też innych, znanych polskich sportowców (Adach, Dydak, Huruk, Madejczyk, Mamiński). XVII Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” to wyśmienita okazja do propagowania wśród samorządowców tej najprostszej formy aktywności fizycznej,
aktywnego wypoczynku i modelu zdrowego spędzania czasu wolnego. Udział w biegu pozwala również poznać uroki Jarosławca i okolic. Niezbyt wymagająca trasa 2.000 m – uliczkami Jarosławca to wyśmienite miejsce dla propagowania biegania, rekreacji i dobrej zabawy. Gorąco zapraszam do udziału w Biegu Samorządowym Państwa oraz pracowników urzędu. Proszę również o rozpropagowanie informacji o naszej imprezie wśród samorządowców w Państwa okolicy. Więcej informacji na stronie www.biegpopolazy.pl i www.ckis.postomino.pl.

Zapraszamy.

Kawałek Podłogi

babkiewiczOd 30 czerwca w koszalińskim klubie "Kawałek Podłogi" można oglądać wystawę grafik o charakterze satyrycznym autorstwa sławieńskiego plastyka  Kazimierza Babkiewicza. Klub mieści się w budynku przy ul. Piastowskiej, w pomieszczeniu w którym przez długie lata odbywały się wystawy plastyczne - bo chodzi tu o salę wystawową koszalińskiego Biura Wystaw Artystycznych (zakończyło ono swoją działalność na początku lat 90-tych). "Kawałek Podłogi" na promocyjnej ulotce reklamuje się jako "klub z kulturą", wyróżniający się tym, że odbywają się w nim regularnie kameralne występy muzyków, aktorów, a od niedawna także i prezentacje plastyczne. Wystawa grafik Babkiewicza  jest dopiero drugą wystawą, którą obejrzeć można znowu w tym miejscu, które stworzone zostało dla prezentacji sztuki współczesnej.

Obchody Światowego Dnia Ziemi

Za nami finał obchodów Światowego Dnia Ziemi, który odbył się kolejny raz w Warszawie. Hasłem  przewodnim tegorocznej imprezy było hasło "Dobra energia dla wszystkich". W niedzielę, 24 czerwca Pole Mokotowskie odwiedziły tysiące  mieszkańców Warszawy. Wielkim powodzeniem cieszyło się stoisko Powiatu Sławieńskiego po raz pierwszy zorganizowane na tej imprezie.
Pierwszy raz,  ale z wejściem bardzo efektownym. Na prawie stu metrach powierzchni utworzono plażę żywo przypominającą  plaże nadmorskiego powiatu, ustawione zostały błękitne leżaki  oraz parawany z logiem powiatu przygotowane specjalnie na tę okazję.  Nowoczesny, wielki namiot promocyjny nie miał sobie równych. Pod nim właśnie  zorganizowano wiele konkursów na temat naszego regionu, a liczne zabawy i quizy powodowały wspaniałą atmosferę i zachęcały  warszawiaków do przyjazdu i wypoczynku. Pozytywnym efektem działań w Warszawie jest zaproszenie do udziału w przyszłorocznej edycji imprezy.

 

Ogólnopolska kampania promocyjna Powiatu Sławieńskiego wystartowała!

W poniedziałek rozpoczęła się kampania promocyjna Powiatu Sławieńskiego na antenie telewizji Polsat News. W ramach kampanii telewizyjnej codziennie aż do 10 czerwca ukazywać się będzie po siedemnaście reklamowych spotów filmowych. Także w tym dniu startuje kampania internetowa na terenie całej polski oprócz Pomorza w serwisie nasze miasto.pl. Od 28 maja natomiast rusza kampania w serwisach internetowych TVN 24, TVN METEO oraz TVN PLAYER. Po raz pierwszy Powiat Sławieński promowany jest w takim rozmiarze. Głównym zadaniem akcji promocyjnej jest wzmocnienie rozpoznawalności naszego powiatu wśród mieszkańców innych regionów kraju. Jej rozmiar oraz ukierunkowanie dają dużą pewność na uzyskanie pozytywnego i zamierzonego efektu. Kampania promocyjna w skład której wchodzą rozpoczęte właśnie jej części współfinansowana jest z Programu Operacyjnego RYBY, a środki pozyskane zostały za pośrednictwem Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści. Wkład własny stanowią środki budżetowe Powiatu Sławieńskiego. Miło nam iż strona została przez Ciebie odwiedzona, jak zapewnie zauważyłeś jest Wciąż rozwijana i dodawane nowe informacje by uczynić Twój przyjazd wygodniejszym i dać Ci dostęp do pełnej oferty naszego regionu.

Powiat Sławieński w Toruniu

Toruń i jego reprezentacyjny Bulwar Filadelfijski to miejsce gdzie już w niedzielę 29 kwietnia promował się będzie Powiat Sławieński. Jest to  już kolejne w tym roku miasto gdzie walory powiatu zaprezentowane zostaną jego mieszkańcom. Wcześniej był to Wrocław, Poznań oraz Kraków. Za każdym razem  oprócz materiałów ogólnych o Powiecie Sławieńskim wykorzystywane są do promocji te  indywidualne zachęcające do skorzystania z oferty konkretnych obiektów turystycznych.

Do piątku tego tygodnia włącznie  można dostarczać materiały do Biura Promocji Powiatu w Starostwie Powiatowym w Sławnie lub też do filii starostwa w Darłowie. Informacji  można uzyskać pod numerem telefonu 059 810 6467.

Impreza podczas, której zorganizowane zostanie stoisko promocyjne to „Przystanek Wisła”,  traktowana jako otwarcie sezonu turystycznego w Województwie Kujawsko Pomorskim.