Wernisaż pleneru plastycznego

Starosta Sławieński Wojciech Wiśniowski serdecznie zaprasza na wernisaż pleneru plastycznego
dnia 27 października 2016 r. na godz. 16.00 do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie

Autorami prac są:
Rzeźba: Bryl Adam - Borkowo, Kostka Kazimierz - Wodnica k/Ustki, Konieczny Tadeusz - Stary Jarosław, Apanaszczyk Klaudia - Darłowo, Janusz Obidziński - Darłowo

Malarstwo: Dimczewski Todor - Sławno, Rapkiewicz Janusz - Kwasowo, Kern Heidemarie - Kwasowo, Pozlewicz Anna - Sławno, Remus Andrzej - Darłowo, Sadowska Margareta - Sławno, Grodzka Dorota - Kwasowo

WĘDKARSKI FESTYN MORSKI – DARŁÓWKO – JESIEŃ 2016

W dniu 6 listopada  na kanale morskim w Darłówku Wschodnim
odbędzie się Wędkarski Festyn Morski w dyscyplinie spławikowej i gruntowej.
Zawody zostaną przeprowadzone jednoturowo w 2 sektorach.
ZAWODY – BEZ OPŁAT NA WODY PZW oraz WODY MORSKIE. WYSTARCZY KARTA WĘDKARSKA.
            
Opłata cateringowa  35 zł. + 10 zł startowe dla IORM w Słupsku. Łącznie 45 złotych

Zapisy i opłaty obligatoryjne do 2 listopada włącznie w sklepie wędkarskim „Darko” w Koszalinie ul. Mieszka I nr 13 lub na konto: Bank Millennium 76 1160 2202 0000 0002 4027 7748 podając imię i nazwisko, forma kontaktu, konkurencję oraz dopisek „Festyn”
Dodatkowe informacje tel: 600 237 621, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    

DODATKOWO: dla uczestników Festynu w dniu 13 i 20 listopada w godzinach 6.00 – 14.00 na kanale morskim odbędą się zawody integracyjne.
Więcej informacji zamieszczane będzie na stronie internetowej koła „Rokosowo – Jedliny” http://www.pzw.org.pl/3383

Zbieramy krew dla Polski

Oddział Rejonowy PCK w Koszalinie zaprasza na otwartą zbiórkę krwi pn. "Zbieramy krew dla Polski" organizowaną po raz ósmy przez Grupę Muszkieterów oraz Polski Czerwony Krzyż. Muszkieterowie oraz Polski Czerwony Krzyż zachęcają do dzielenia się bezcennym darem życia. W okresie letnim występują okresowe niedobory krwi, co związane jest z dużym ruchem turystycznym w naszym nadmorskim regionie oraz zwiększoną ilością wypadków komunikacyjnych. Dzięki tej akcji pragniemy pomóc ratować ludzkie życie szpitalom, które potrzebują krew dla większej liczby zabiegów operacyjnych. Zachęcamy zatem mieszkańców Darłowa i przyległych miejscowości do przyłączenia się do naszej akcji i dzielenia się bezcennym darem życia - własną krwią. Krew będzie pobierana w dniu 5 września 2015 r./wolna sobota/ w godz. 10.00 - 14.00 w ambulansie, który będzie znajdował się na parkingu przy markecie INTERMARCHE i BRICOMARCHE przy ulicy Lutosławskiego 3 w Darłowie. Poborowi krwi towarzyszyć będą dodatkowe działania, których założeniem jest zwiększenie wiedzy Polaków na temat honorowego krwiodawstwa, udzielania pierwszej pomocy oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Znajdą się wśród nich bezpłatne pomiary ciśnienia krwi, pokazy pierwszej pomocy, a także konkursy rysunkowe dla dzieci związane tematycznie z honorowym krwiodawstwem i działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża. Będzie tez można uzyskać bliższe informacje na temat honorowego krwiodawstwa. Ponadto krwiodawcy którzy oddadzą krew w czasie tej akcji będą brać udział w losowaniu apteczek ze znakiem PCK i logo partnera. Serdecznie zapraszamy osoby ,które w tym dniu mogą podzielić się darem serca jakim jest oddawanie krwi.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2015/2016

         Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego 2015/2016 - w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Sławieńskiego, składam wszystkim Nauczycielom i Pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia, spokojnej i satysfakcjonującej pracy, wytrwałości oraz wyrozumiałości.

         Drodzy uczniowie, przed Wami kolejny rok szkolny pełen nowych wyzwań, pracy i intensywnej nauki. To również czas realizowania pasji i zainteresowań, oraz zdobywania umiejętności, jakże ważnych w przyszłości. Życzę wam by ten rok był owocny, a zdobyta wiedza była pomocna w przyszłym życiu prywatnym i zawodowym.

Starosta Sławieński

Wojciech Wiśniowski

MISTRZOWSKI POWIAT SŁAWIEŃSKI!

Powiat Sławieński to nie tylko jedno z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc na polskim Wybrzeżu. Ostatnie dni pokazały, że jesteśmy mistrzami w wielu dziedzinach. Najpierw Maria Żrodowska z Jarosławca po zaciętej walce, wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w golfie. Z kolei kolarka Daria Pikulik pochodząca z Bukowa Morskiego zdobyła dwa medale złoty i srebrny, zostając tym samym mistrzynią świata juniorek podczas czempionatu, który odbył się w Kazachstanie. Wspaniała wiadomość dotarła też z Węgier, gdzie Tadeusz Diak ze Sławna wywalczył dwa złote medale i jeden brązowy, podczas Mistrzostw Świata Weteranów w Rzutach.
Mistrzyniom i mistrzowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Dożynki w Powiecie Sławieńskim

Gmina Malechowo- Grabowo 5 września 2015

Gmina Sławno- Wrześnica 6 września 2015

Gmina Darłowo- Dobiesław 12 września 2015

Gmina Postomino- Pałówko 19 września 2015

Dożynki Powiatowe- Sławno 26 września 2015