Bogusław Migiel

a

Boguslaw Migel to artysta rzeźbiarz z 30-sto letnim starzem praktycznym, który w początkowej fazie swojej twórczości zajmował się tą profesją, jako amator. Obecnie jego twoczośc na tyle się rozwinęła, że stał się zawodowcem, który umie sobie poradzić  z różnymi formami  tworzonymi w drewnie. Jego twórczośc  ma charakter samoistny - wszystko co osiągnął, jest  wynikiem ciągłej pracy.

Jan Stanisław Smalewski

as

Jan Stanisław Smalewski - urodzony na Dolnym Śląsku (6 maja 1946r) polski poeta i pisarz. Ukończył oficerską, a następnie Wyższą Oficerską Szkołę Wojsk Inżynieryjnych we Wrocławiu, uzyskując tytuł inżyniera-dowódcy. Absolwent Instytutu Nauk Politycznych we Wrocławiu. W swojej wojskowej karierze osiągnął stopień pułkownika.Swoje wiersze umieszczał początkowo na gazetkach ściennych oraz w biuletynach podchorążackich. Autor książek historycznych (m.in. znanej trylogii akowskiej „Opowiedział mi Maks”) i  obyczajowych, pięciu tomików poezji i wielu publikacji poetyckich. Juror, krytyk literacki, redaktor. Wyróżniony m.in. nagrodami: „Złotego pióra” oraz imiennym medalem Ministra Kultury „Za krzewienie kultury w Wojsku Polskim” i medalem TWO „Za upowszechnianie wiedzy historycznej”. Obecnie emerytowany wojskowy. Mieszka nad morzem k. Jarosławca i z żoną zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa agroturystycznego („Willa Magnolia w Nacmierzu).

Kazimierz Babkiewicz

wKazimierz Babkiewicz - ur. w 1951r artysta, malarz, autor grafik. Absolwent  Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika  w Toruniu. Od 1978 roku mieszka i tworzy w Sławnie. Jest  członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Na swoich obrazach najczęściej przedstawia martwą naturę oraz pejzarze. Jego prace prezentowane były na ponad 60 wystawach w kraju i za granicą. Na Międzynarodowym Biennale „Humor i Satyra w Sztuce - Gabrowo 2005" otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Turystyki Bułgarii zwyciężając w kategorii: rysunek i grafika. Prowadzi galerię sztuki „W Ratuszu" mieszcząca się w gmachu Urzędu Miejskiego w Sławnie.